Press


MAGAZÍN EURO REPORT PLUS

Stredný terénny automobil AKTIS 4x4.1R-08 pre ozbrojené sily Slovenskej republiky

AKTIS 4×4.1R-08 je predurčený na použitie v Ozbrojených silách Slovenskej republiky ako nákladný automobil prevádzkovateľný po komunikáciách a v teréne.
So špeciálnymi zástavbami je využiteľný na prepravu materiálu vo verzii Valníkové vozidlo so zdvíhacím zadným čelom – VV-ZČ, alebo na prepravu osôb ako Valníkové vozidlo - VV, prípadne s možnosťou ťahania prívesov ako Poľné mobilné pracovisko prvej lekárskej pomoci – PMP1LP.

nameAktis 4x4
Celý článok [PDF]
 

MAGAZÍN ATM

Vozidlá pre globálnu logistiku

Desiateho novembra 2009 sa v priestoroch Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie zišli logistici, vojenskí profesionáli Ozbrojených síl SR, zástupcovia výrobných spoločností a pozvaní hostia na prezentácii noviniek vo vojenskej automobilovej technike. Okrem vozidla MAN s pancierovanou kabínou si mali možnosť vyskúšať aj niektoré nadstavby na podvozkoch AKTIS 4x4. Súčasťou podujatia bolo odovzdanie vybraných vozidiel do vojskových skúšok.

nameVozidlá pre globálnu logistiku
Celý článok [PDF]

IDEB EXCLUSIVE 2010

Na kolesách TANAX

Výroba nákladných automobilov v rámci bývalého Československa nás spájala najmä z českou časťou republiky. Je menej známe, že v 80-tych rokoch minulého storočia do Bratislavy prešla významná úloha, ktorá mala za cieľ vyvinúť stredný nákladný automobil (SNA).

nameNa kolesách TANAX
Celý článok [PDF]
 

GRAND PRIX IDEB 2010

Nákladné vozidlá pre ozbrojené sily

Vozidlo AKTIS 4x4.1R-08 M·P - mobilné štábne pracovisko získalo na tohtoročnom veľtrhu obrannej technioky IDEB 2010 GRAND PRIX IDEB 2010 v kategórii Velenie a spojenie.
Rad MAN HX je všestranný špecialista medzi nákladnými vozidlami s pohonom všetkých kolies, vyvinúť pre potreby v tvrdej vojenskej službe. Spája v sebe znalosti z úžitkových vozidiel MAN a z nákladných vozidiel s pohonom všetkých kolies, spoľahlivosť odskúšaných hromadne vyrábaných komponentov s najmodernejšími pokrokovými technológiami.

nameNákladné vozidlá pre ozbrojené sily
Celý článok [PDF]